Сфери використання

Використання безпілотних літальних апаратів, та пов'язана з ними аналітика має великий потенціал для підтримки та вирішення деяких найактуальніших завдань, з якими стикаються компанії в різних сферах.

 • Промисловість
 • Медіа
 • Агро

Моніторинг ЛЕП

Моніторинг ЛЕП здійснюється засобами візуального контролю – фото та відеокамерами високої розподільчої здатності. Застосування БПЛА дозволяють підлітати до місць, які вимагають особливої уваги (лінійних ізоляторів, тощо) майже впритул – а сучасні камери нададуть оператору змогу розгледіти найменші деталі. В разі пошкодження ЛЕП – БПЛА є швидким та якісним засобом виявлення місця пошкодження.

Приклад використання:

Переваги :
1. Дрони дозволяють заздалегідь збирати необхідні дані чим мінімізують ризики виникнення збоїв в роботі ЛЕП.
2. Значно скорочують людино-години і витрати за рахунок автоматизації інспекцій, економлячи від 30 до 50 % коштів та часу.
3. Оцінюють стан та орієнтацію всіх компонентів ЛЕП без потреби застосування спеціального персоналу.
4. Інспекція проводиться з безпечної відстані, при цьому підвищуючи ефективність завдяки точності та надійності даних (зображень у режимі реального часу, масштабування, термічного зображення).
5. Використання термозйомки та ЛІДАР.
6. Візуальний огляд з більш високою розподільною здатністю ніж наземний огляд.
7. Вежі ЛЕП залишаються функціональними під час огляду.

Моніторинг вишок мобільного зв'язку

Завдяки сучасним безпілотним технологіям, компанії мобільного зв'язку можуть інспектувати свої вишки точно і швидко, при цьому забезпечувати більш якісне з'єднання своїх клієнтів. Технології дронів досягли такого рівня, що весь процес інспектування може бути спрощений і автоматизований.

Приклад використання:

Переваги:
1. Візуальні перевірки з більш високою роздільною здатністю, ніж наземні перевірки.
2. Значне скорочення людино-годин і витрат за рахунок автоматизації перевірок.
3. Безпечна оцінка стану і орієнтації всіх компонентів вишок.
4. Вишки залишаються працездатними під час огляду.
5. Підвищення ефективності завдяки точності і надійності отриманих даних, потокової передачі в реальному часі, можливості масштабування і тепловізійної зйомки.

Моніторинг сонячних батарей

Дрони є потужним інструментом для проведення огляду сонячних панелей. Завдяки інспектуванню дронами надається точна і детальна інформація про несправності сонячних панелей на рівні рядків, модулів або підмодулів.

Приклад використання:

Переваги:
1. Ефективність.( Дрон збирає дані в 50 разів швидше, ніж ручні методи. Сонячні ферми, як правило, дуже великі, тому безпілотник, оснащений відповідною термічною камерою, може сканувати місце дефектів набагато швидше, ніж використання термічної камери на землі.)
2. Якість. ( Безпілотники ефективно виявляють проблеми, які можуть бути упущені при використанні ручних методів обстеження.)
3. Скорочення витрат. (Не тільки на перевірку, але й на технічне обслуговування, обладнання та можливі збої.)

Моніторинг трубопроводів

Моніторинг трубопроводів здійснюється засобами візуального контролю – фото та відеокамерами високої розподільчої здатності, а також засобами, що працюють в ІЧ частині спектру (тепловізійними засобами).

Приклад використання:

За допомогою засобів візуального контролю оператор може отримати інформацію стосовно стану трубопроводу, теплотрас відносно прилеглої місцевості, можливих небажаних робіт в районі пролягання трубопроводу, тощо.
За допомогою тепловізійних засобів відчутно спрощується виявлення місць пошкоджень трубопроводів оскільки зазвичай вони мають температуру, що сильно відрізняється від температури навколишнього середовища. Особливості тепловізійного обладнання дозволяють його застосування вдень і вночі, що може бути важливим як при ліквідації аварій так і для підвищення інтенсивності моніторингу.

Моніторинг мостів

Моніторинг мостів виконується БПЛА коптерного типу із застосуванням різних корисних навантажень: фото- та відео- камерами, сенсорами, які мають в своєму складі лідар, із застосуванням високоточної навігаційної системи (із використанням RTK-поправки).  Такий моніторинг дозволяє контролювати геометрію мостового переходу, виявляти іржу та тріщини, визначати стан конструкцій  навіть у важкодоступних для звичайного огляду місцях, без залучення габаритної техніки та великої кількості робітників.

Приклад використання:

Використання БПЛА в сфері будівництва

БПЛА в будівництві дозволяють заощадити час і зменшити витрати в порівнянні з традиційною наземної або повітряної технікою: дрони забезпечують точний збір даних, наприклад фото і відео зйомку. За рахунок менших габаритів і простоти управління дрони можуть підібратися дуже близько до важкодоступних місць інженерних конструкцій і будівель. Як результат, аерофотознімки будівельних проектів, які розглядалися як надто дрібні для використання пілотованих літаків, тепер є доступними.

У порівнянні зі звичайною наземної зйомкою, інформація, отримана від дронів, більш деталізована. Панорамні знімки з безпілотника надають інформацію не тільки про будівельні об'єкти, елементів конструкцій або ж окремих ділянок, а й дозволяють побачити загальну картину, в тому числі прилеглі території та дороги, що важливо при здійсненні великомасштабних будівельних проектів.

Приклад використання:

Послуги, які надаються спеціалістами компанії ZigZag Solutions в будівельній галузі:

 • пошук місць для будівництва
 • вивчення місцевості, аналіз інфраструктури і перед проектні роботи
 • моніторинг ходу будівельних робіт
 • інспектування недобудов в після зимовий період
 • спостереження за виконанням норм при проведенні небезпечних робіт
 • інспектування баштових кранів
 • інспектування будівель і висотних об'єктів
 • охорона об'єктів та активів
 • фото-, відеозйомка процесу будівництва
 • картографія та точна геодезія
 • реклама нерухомості за допомогою 3D-турів.

Фотографії об'єктів, мапи-схеми, інтерактивні 3D-моделі, вимірювання – всі ці повітряні дані підвищують ефективність інженерно-будівельних операцій. Якщо розглядати питання в контексті «швидкість-ціна-результат», то, фактично, дрони незамінні, так як об'єднують в собі можливості планування, моніторингу, інспектування будівельних об'єктів і ділянок з мінімальними витратами часу і ресурсів.

На основі даних з БПЛА можна робити щоденні, щотижневі або щомісячні фото- або відеозвіти про виконання робіт. Зображення з таких звітів підходять для відстеження змін: вони допомагають оперативно визначити проблеми і правильно планувати будівельний процес.

За допомогою мап загального доступу, порівняння 2D- і 3D-моделей, перевірки безпеки будівельних ділянок, вимірювання запасів будматеріалів спрощується комунікація між керівниками проектів, інженерами, виконробами і будівельниками.

Ще одна перевага дронів – можливість робити обліт по одному і тому ж маршруту необмежену кількість разів. Це дозволяє моніторити стан робіт на різних етапах, контролювати виконання завдань будівельниками і оперативно приймати рішення в ході процесу.

Аерофотознімки дозволяють отримувати інформацію про хід робіт без відвідування самого об'єкта будівництва.

ЗМІ, рекламна та кіноіндустрія, зйомка заходів різного формату

Основна функція квадракоптерів, які використовуються в ЗМІ і індустрії розваг, полягає в здійсненні аєрофото- і відеозйомки як для реклами, новинних сюжетів, кліпів, весілля, корпоративу, вечірки так і для повнометражного кіно.

Зокрема це можливість розповісти про компанію, проект чи подію в нестандартній формі, використовуючи яскраві образи і сюжети.

Приклад використання:

Квадракоптер може застосовуватися для підготовки креативних репортажів з місця подій і про спортивні змагання, рекламних роликів або фільмів. Урочисті події, корпоративні вечірки, міські свята, значущі події, які зняті з висоти пташиного польоту, стають дійсно вражаючими і пам'ятними.

Відео та фото з висоти – інноваційний напрямок зйомки на ринку фото і відео послуг. Зйомка з дрона дозволяє з незвичного ракурсу зафіксувати всі цікаві моменти. Квадракоптер дає змогу зробити вражаючі фотографії та яскраві кадри незабутніх моментів. Його використання має безліч переваг перед іншими способами зйомки.

Завдяки своїм особливостям БПЛА можуть проводити зйомки з близької відстані до людей і тварин не відволікаючи їх. Дрони дають змогу знімати фото і відео з унікального ракурсу. Крім того, з допомогою БПЛА можна зняти кадри, які неможливо отримати в інший спосіб через важкодоступність об'єкта зйомки. Вони можуть сприяти поліпшенню якості кінопродукції і фотографій, особливо з урахуванням того, що обладнання дозволяє знімати відео з високою роздільною здатністю.

Використання БПЛА в сільському господарстві

Використання безпілотних літальних апаратів, та пов'язана з ними аналітика має великий потенціал для підтримки та вирішення деяких найактуальніших завдань, з якими стикається сільське господарство з точки зору доступу до дійсних даних в реальному часі.

Приклад використання:

В сучасному світі БПЛА широко використовується в сільському господарстві, для підвищення ефективності виробництва:
• агромоніторинг полів із застосуванням мультиспектральних сенсорів (аналіз стану рослин та ґрунтів, для швидкого виявлення та ідентифікації проблеми).
• внесення біологічних засобів захисту рослин, внесення добрив.
• складання ортофотопланів, виміри полів, складання мап.
Даний сервіс компанії ZigZag Solutions орієнтований на аграріїв, що прагнуть підвищення ефективності праці та збільшення врожаїв. Сучасні технології дають можливість досягти кращих результатів шляхом застосування ефективних засобів та новітніх наукових підходів.