Промисловість

Приклад використання:

Моніторинг і контроль об'єктів промисловості та інфраструктури із застосуванням БПЛА - сфера, яка є утилітарною і не замикається в рамках відеозйомки а ширше і глибше.

У цій сфері застосування на перші позиції виходять вигоди такого моніторингу - це широкий вибір доступного інструментарію, невисока вартість застосування БПЛА (в порівнянні з іншими носіями таких інструментів).

Моніторинг ЛЕП, мостів, трубопроводів, лісів - все це завдання, які виконуються засобами комплексів, що мають в складі БПЛА і спеціалізовані корисні навантаження.


Серед корисних навантажень, які можуть застосовувати сучасні БПЛА, можна відзначити наступні пристрої:

Засоби візуального (фото і відео) контролю

Засоби, що працюють в ІК частини спектра (тепловізійні засоби)

Засоби, які використовують лідар для сканування місцевості

З таким арсеналом сучасні БПЛА стають незамінним помічником в промисловості і надають якісні послуги відносно дешевими засобами.

Моніторинг ЛЕП проводиться засобами візуального контролю - фото і відеокамерами високої роздільної здатності. Особливості платформи, яка БПЛА, дозволяють підлітати до місць, які вимагають особливої уваги (чашечки ізоляторів і т.д.) майже впритул - а сучасні камери 4К нададуть оператору можливість розгледіти найменші деталі. У разі пошкодження ЛЕП - БПЛА є найшвидшим і найдешевшим засобом виявлення місця пошкодження.


Моніторинг мостів виконується БПЛА коптерного типу із застосуванням різних корисних навантажень: фото- і відео камерами, сенсорами, які мають в своєму складі лідар, із застосуванням високоточної навігаційної системи (з використанням RTK-поправки). Такий моніторинг дозволить контролювати геометрію мостового переходу, стан його конструкцій - навіть у важкодоступних для звичайного огляду місцях.


Моніторинг трубопроводів здійснюється засобами візуального контролю - фото і відеокамерами високої роздільної здатності, а також - засобами, що працюють в ІК частини спектра (телевізійними засобами).


За допомогою засобів візуального контролю оператор може отримати інформацію про стан контрольованого трубопроводу, щодо прилеглої території, можливих небажаних робіт в районі пролягання трубопроводу, тощо.

За допомогою тепловізійних засобів відчутно спрощується виявлення місць пошкоджень трубопроводів - адже випливає з них середовищі може не мати ніяких ознак у видимій частині спектру (і тому не може бути виявлена ​​за допомогою візуальних засобів) - але зазвичай має температуру, сильно відрізняється від температури навколишнього середовища. Особливості тепловізійного обладнання дозволяють його застосування вдень і вночі - що може бути важливим як при ліквідації аварій так і для підвищення інтенсивності моніторингу.


Моніторинг лісів може виконуватися із застосуванням сенсорів, що мають в своєму складі лідар а також іншим обладнанням.

Таке високотехнологічне і сучасне обладнання здатне досліджувати великі ділянки місцевості, яку покривають дерева, і дати багато інформації досліднику:

середня висота дерев

середня товщина стовбурів

середня щільність насаджень

кількість дерев на дослідженої області

Засоби що працюють в ІК частини спектра (тепловізійні засоби) є незамінними помічниками для боротьби з лісовими пожежами.

Засоби візуального спостереження дозволяють оцінити стан лісових масивів без використання дорогої авіаційної техніки.

Приклад використання: